Notice: Undefined variable: order in /modules/site.mod.class.php on line 179
FENIX Racibórz
Wysoka temperatura może dać się we znaki pracownikom narażonym na oddziaływanie warunków atmosferycznych. O komforcie cieplnym decyduje także w dużej mierze dobór odpowiedniego obuwia. Lato jest sezonem, który stawia wiele wyzwań dla producentów i często również użytkowników szeroko pojętego obuwia ochronnego. W lecie nasze ciało reaguje na podwyższoną temperaturę we wzmożony sposób. Po pierwsze, musimy zdać sobie sprawę, że na stopach znajduje się najwięcej gruczołów potowych w porównaniu z całym ciałem człowieka. W stanie spoczynku ludzka stopa wydziela ok.100ml potu w ciągu doby, co odpowiada mniej więcej połowie szklanki.W przypadku wysiłku, o który zwłaszcza latem i w pracy nie jest przecież trudno, ta ilość jest już co najmniej dwukrotnie wyższa.



Chociaż pocenie się większości ludzi nie kojarzy się przyjemnie, z punktu widzenia fizjologii jest to bardzo pożyteczny proces. Pozwala on naszemu ciału regulować temperaturę poprzez oddanie nadmiaru ciepła do otoczenia. Problem pojawia się, gdy wydzielony pot nie może zostać oddany do otoczenia z powodu np. noszenia obuwia o zbyt niskiej paroprzepuszczalności. Pot zostaje zatrzymany wówczas wewnątrz obuwia, a wraz z nim zatrzymane zostaje ciepło, co powoduje znane wszystkim problemy - odparzenia, nieprzyjemny zapach, a w skrajnych przypadkach poważne schorzenia skórne. Co można zrobić, aby poprawić sobie komfort pracy w obuwiu ochronnym i na jakie cechy obuwia należy zwracać uwagę latem?

Najbardziej oczywistym rozwiązaniem wydaje się stosowanie obuwia z dużą liczbą otworów wentylacyjnych w cholewce. Jest to rozwiązanie dość skuteczne, aczkolwiek ze względu za stosunkowo otwartą konstrukcję, tego typu obuwia nie można stosować w każdych warunkach. Tam gdzie istnieje możliwość zachlapania lub dostania się potencjalnie szkodliwych substancji lub odprysków do wnętrza buta należy zachować ostrożność i stosownie do warunków pracy dobrać już obuwie pełne. Na jakie rozwiązania mogą liczyć osoby które muszą pracować w obuwiu całkowicie zabudowanym ze względu na takie właśnie warunki pracy? Otóż sytuacja nie jest wcale taka trudna, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. W tym wypadku bardzo istotną rolę odgrywa materiał wierzchni obuwia, z którego jest ono wykonane. W dalszym ciągu skóry naturalne są jednymi z najlepszych materiałów, ze względu na naturalną strukturę mikroporów, które pozwalają na wydostanie się pary wodnej pochodzącej z potu na zewnątrz.

Niestety na rynku funkcjonuje ogromna liczba obuwia ochronnego wykonanego z materiałów skóropodobnych lub skóropochodnych, które charakteryzują się słabymi parametrami paroprzepuszczalności. Odróżnienie tych materiałów czasami bywa sprawą trudną nawet dla osób z branży, więc w tym wypadku rozsądny wydaje się zakup sprawdzonych marek obuwia. Taką wypróbowaną marką z wieloletnim już doświadczeniem jest z całą pewnością BATA.

Kolejną rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę jest wyściółka wewnątrz buta, która pełni głównie funkcję materiału rozprowadzającego parę wodną powstałą z potu po całej powierzchni materiału wierzchniego obuwia. Dzięki dobrej wyściółce cała powierzchnia skóry wierzchniej będzie pracować jako swoisty wymiennik ciepła, gdyż razem z parą wodną pozbywamy się z buta ciepła, które może być przyczyną dyskomfortu, jak również wspomnianych wcześniej odparzeń. Na co należy zwracać uwagę?

Przede wszystkim wyściółka powinna być odpowiedniej grubości i powinna być również wykonana z materiałów odpornych na ścieranie, tak, aby po krótkim okresie użytkowania nie okazało się, że jej już nie ma. Często w tańszych produktach są stosowane flizelina lub podobne materiały, które po krótkim czasie użytkowania wycierają się i przestają spełniać swoją funkcję. Jeżeli przypomnimy sobie fakty dotyczące ilości wydzielanego potu przez stopy ludzkie, szybko dojdziemy do wniosku, że 8 godzin pracy latem w nieodpowiednim obuwiu może być sporym wyzwaniem dla człowieka. Doborem właściwego obuwia zwłaszcza w sezonie letnim, możemy zaoszczędzić sobie sporo przykrości wywołanych dyskomfortem odczuwalnym podczas wykonywania pracy.



Obuwie oferowane przez FENIX Racibórz - Dystrybutora Regionalnego BATA Industrials, o doskonałym stosunku jego jakości do ceny, pozwala w prosty sposób zapobiec tego rodzaju problemom, ponieważ posiada wszystko, czego można oczekiwać od oryginalnego obuwia ochronnego Bata. Bata Industrials znajduje się w światowej czołówce produkcji wysokiej klasy obuwia ochronnego. Producent ten posiadający blisko stuletnie doświadczenie w wyrobie obuwia i zapewnia swym odbiorcom wyjątkową wygodę, trwałość i solidność, a w dążeniu do ciągłego rozwoju i doskonałości wykorzystuje najnowocześniejsze technologie i materiały. Od samego początku wizja firmy z powodzeniem opiera się na zapewnieniu użytkownikom obuwia jak największego bezpieczeństwa, optymalnej ochrony zdrowia i komfortu .

BATA - obuwie, któremu możesz zaufać
Przyjdź, przymierz i zadecyduj sam%u2026 obuwie ochronne marki Bata możesz zakupić u Dystrybutora Regionalnego BATA Industrials w Raciborzu:
BATA - obuwie, któremu możesz zaufać
Przyjdź, przymierz i zadecyduj sam%u2026 obuwie ochronne marki Bata możesz zakupić u Dystrybutora Regionalnego BATA Industrials w Raciborzu:

P.P.U.H  FENIX Racibórz,
przy ul. Bosackiej 22




źródło : http://www.naszraciborz.pl/site/art/4-biznes/0-/34967-bata-----obuwie-dostosowane-do-letnich-warunkow.html