Notice: Undefined variable: order in /modules/site.mod.class.php on line 179
FENIX Racibórz

Początek wiosny to idealny moment, aby wokół swoich domów oraz w ogrodach przeprowadzić generalny porządek. To również czas na pielęgnację zieleni w parkach i miejskich skwerach. Jednak przy tego rodzaju pracach powinno pamiętać się o odpowiednich środkach ochrony indywidualnej.


W jakie ubrania i obuwie najlepiej się zaopatrzyć, doradzą fachowcy z wieloletnim doświadczeniem z hurtowni art. BHP FENIX Racibórz.


Każdy uprawiający chociażby niewielki skrawek ogrodu wie, że wraz z nadejściem wiosny czekają go generalne porządki. Koszenie trawy, przycinanie obumarłych gałęzi czy krzewów albo przygotowanie ziemi pod zasiew, to tylko nieliczne z prac, jakie ogrodnik musi wykonać. Nie wszyscy jednak pamiętają, że nawet przy tego rodzaju pracach należy zaopatrzyć się w odpowiednią odzież ochronną. – Nie wszyscy też są świadomi konsekwencji, jakie może nieść za sobą np. brak okularów ochronnych przy pielęgnacji trawników lub niezastosowanie rękawic z przędzy antyprzecięciowej podczas przycinania drzew i krzewów – zauważa Maria Jaśkiewicz, właścicielka hurtowni art. BHP „FENIX” Racibórz przy ul. Bosackiej.


Aby uniknąć wypadków przy wiosennych porządkach, przed przystąpieniem do nich, należy zaopatrzyć się w niezbędne elementy roboczej garderoby. – Niewątpliwie przy każdych pracach na działce czy też wokół domu niezbędne są ubrania robocze. – Do podcinania krzewów różnego rodzaju urządzeniami elektrycznymi lub spalinowymi zawsze powinno zakładać się osłonę przeciwodpryskową twarzy. Natomiast podczas koszenia nawet zwykłego przydomowego trawnika nie powinno zabraknąć okularów ochronnych i ochronników słuchu – wylicza Roman Ilnicki, specjalista ds. sprzedaży. Należy też pamiętać o roli odpowiedniego obuwia ochronnego. – Żadne z prac porządkowych lub remontowych nie powinny być wykonywane w zwykłych trampkach albo, co gorsza, w klapkach – podkreśla właścicielka firmy „FENIX” Racibórz. Należy zatem zaopatrzyć się w buty z podnoskiem stalowym oraz wkładką antyprzebiciową, wtedy mamy pewność, że nie zrobimy sobie krzywdy.


Jednak nie tylko osoby prywatne powinny pamiętać o odpowiedniej odzieży. O wyposażenie w takie środki ochrony powinni zadbać także właściciele firm, których pracownikom zlecane są różnego rodzaju prace pilarskie, często przeprowadzane na wysokości. Wielu z pracodawców niestety pomniejsza znaczenie odpowiedniej ochrony indywidualnej swojego pracownika. Nierzadko dochodzi wówczas do wypadków, których konsekwencją może być trwałe kalectwo lub nawet śmierć. Mając zatem na uwadze konsekwencje prawne, finansowe oraz moralne, warto zapobiegać takim ewentualnościom, zapewniając odpowiednie bezpieczeństwo i komfort swoim pracownikom.


Gdzie zatem zaopatrzyć się we wszystkie te elementy? Duży wybór odzieży i obuwia oraz szerokiej gamy sprzętu ochronnego do każdego rodzaju prac, a dodatkowo w atrakcyjnych cenach znajdziemy w hurtowni art. BHP „FENIX'' Racibórz przy ul. Bosackiej 22.Wszystkie proponowane przez firmę produkty posiadają odpowiednie certyfikaty, które zapewniają jakość i bezpieczeństwo zarówno w pracach przydomowych, jak i w zakładach pracy.

– Bez względu na to czy jesteśmy pracodawcami, czy pracownikami na własnym podwórku, stosowanie odpowiednich środków ochrony pracy równa się zdrowiu i życiu, co przybliżymy w kolejnych artykułach z tej serii – zapowiadają właściciele hurtowni art. BHP „FENIX„ Racibórz.Źródło: http://www.naszraciborz.pl/biznes/caly/0/15266_bezpieczna_wiosna_z_bhp_fenix.html